Prodej nemovitostí

Prodej nemovitosti není v žádném případě pouhé jeho nabídnutí v inzerci na některém internetovém inzertním severu. Nemovitost je potřeba správně nacenit, připravit k prodeji, ať už po vizuální stránce, ale také v rámci platné legislativy a to pro laika není snadnou záležitostí. Přenechejte tuto činnost zkušené realitní kanceláři.

Jak probíhá prodej Vaší nemovitosti

  • Nejdříve se společně s Vámi na vaši nemovitost podíváme, zhodnotíme, nafotíme. Rozhlédneme se po okolí, zkontrolujeme přístup, parkovací možnosti, okolní zástavbu atp.

  • Na základě znalosti cen z prodejů nemovitostí realizovaných v uplynulých obdobích (vlastní databáze, cenové mapy, katastr nemovitostí) a srovnání se současnou inzerovanou cenou dalších podobných nemovitostí ve stejné lokalitě náš zkušený makléř odhadne reálnou prodejní cenu. Tento krok je důležitý, protože ve většině případů, kdy byla inzerovaná cena výrazně vyšší, než cena reálná prodejní, konečná kupní cena byla výrazně nižší, než cena reálná prodejní.

  • Probereme prodejní taktiku a dohodneme se, jakým způsobem se nemovitost bude prodávat:

1)  zájemci, který jako první složí rezervační poplatek

2) nejvyšší nabídce formou "obálkové metody"

3) nejvyšší nabídce formou "elektronické aukce"

  • Společně uzavřeme zprostředkovatelskou smlouvu, která nás bude opravňovat komunikovat o vaší nemovitosti se zájemci o koupi.

  • Pořídíme profesionální fotografie, 3D sken nemovitosti, fotografie z dronu, popř. video. Zajistíme fotostaging tak, aby Vaše nemovitost vypadala na fotografiích co nejlépe.

  • Potom sestavíme inzerci vaší nemovitosti pro zveřejnění jak na internetu, tak v reálu (např. reklamní poutač na fasádě, vývěsky). 

  • Nabídku zveřejníme na všech nejdůležitějších realitních serverech (např. Sreality, reality idnes), webových stránkách  a na vývěsních tabulích REAL SPEKTRA BOSKOVICE s.r.o. Prezentace nemovitosti bude i na www.facebook.com/rsboskovice popř . na www.youtube.cz a na prodejních plachtách. Ve chvíli zveřejnění vašeho inzerátu odejde všem registrovaným zájemcům, kteří poptávají podobnou nemovitost, email s nabídkou.

  • Nabídka bude také zveřejněna na osobních webových stránkách makléře

 

CO DÁLE UDĚLÁME PRO A PO NALEZENÍ VHODNÉHO KUPCE VAŠÍ NEMOVITOSTI V ČASOVÉ POSLOUPNOSTI

1. REAL SPEKTRUM BOSKOVICE s.r.o. spolupracuje se všemi ostatními realitními kancelářemi, které mají v databázi vhodné zájemce o koupi.

2. S vaším písemným svolením můžeme umístit na vaši nemovitost reklamní poutač.

3. Zpracujeme kvalitní prezentaci nabídky - 3D sken, fotografie z dronu, půdorysy podlaží  .... S nabídkou seznámíme registrované zájemce a zveřejníme ji na realitních serverech a našich webových stránkách. 

4. V případě prodeje formou "elektronické aukce" připravíme samostatnou webovou prezentaci

5. Se zájemci o koupi chodí makléř na prohlídky vaší nemovitosti ve vaší přítomnosti nebo sám, podle vašeho přání. 

6. Necháme vypracovat průkaz energetické náročnosti budovy (za poplatek), pakliže bude potřeba.

7. Zajistíme vypracování technické dokumentace nemovitosti (za poplatek), pakliže ji nemáte, protože máte zákonnou povinnost ji předat kupci.

8. Se solventním zájemcem o koupi zajistíme uzavření rezervační smlouvy a přijmeme rezervační poplatek.

9. Pověříme prověřenou advokátní kancelář sestavením kupní smlouvy, příp. smlouvy o budoucí kupní smlouvě, příp. smlouvy o úschově kupní ceny v advokátní úschově nebo jiný typ smlouvy odpovídající vaší nemovitosti. Makléř Vám pomůže při zajištění podkladů pro hypoteční úvěr.

10. Zajistíme podpis všech účastníků kupní smlouvy včetně ověření podpisů.

11. Vypracujeme návrh na vklad kupní smlouvy do katastru nemovitostí

12. Po provedení vkladu vlastnického práva do katastru nemovitostí makléř připraví předávací protokol, zúčastní se předání a zajistí přepis energií u jejich dodavatelů.

Chci prodat nemovitost

REAL SPEKTRUM BOSKOVICE, s.r.o.
REAL SPEKTRUM BOSKOVICE, s.r.o.REAL SPEKTRUM BOSKOVICE, s.r.o.
Masarykovo náměstí 12/11
680 01  Boskovice